Australia ma ponad 50 tys. km wybrzeża, nic więc dziwnego, że ma też jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Zaczynając od popularnej...

Australia - najpiękniejsze plaże świata.

/
6 Comments

Australia ma ponad 50 tys. km wybrzeża, nic więc dziwnego, że ma też jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Zaczynając od popularnej plaży Bondi Beach w Sydney, a skończywszy na odludnej Coral Bay na zachodzie kraju - w Australii każdy znajdzie plaże na miarę swoich marzeń. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z Sydney, żeby cieszyć się piaskiem i morzem. W pobliżu miasta znajdują się liczne plaże, między innymi Bondi Beach, Palm Beach, Manly Beach, Cronulla Beach i Maroubra Beach. W języku Aborygenów boondi znaczy dźwięk uderzenia fali i jest to dźwięk, który u wybrzeży Sydney słychać nieustannie.

Australijskie plaże

Zdecydowanie bardziej odludne niż na wschodnim wybrzeżu są plaże po zachodniej stronie kraju. Nie można zapomnieć o Perth, w rejonie którego znajduje się kilkanaście plaż. Za najładniejszą uznawana jest niewielka, spokojna plaża Cottesloe Beach. Dalej na północ leży Coral Bay, zaciszne miasteczko z piękną, nieskazitelnie białą plażą i gratką dla nurków - rafą koralową Ningaloo. Podwodne życie jest tu podobno jeszcze bogatsze niż na Wielkiej Rafie na wschodnim wybrzeżu Australii! Jadąc dalej na północ Australii dotrzemy do Cable Beach,
22-kilometrowej piaszczystej plaży w pobliżu Broome. Na tym pięknym, odludnym wybrzeżu całe kilometry piasku będziemy mieli tylko dla siebie.


źródło inf - http://podroze.gazeta.pl

You may also like

6 komentarzy:

 1. Hej! Niedawno dołączyłam do Klubu Polek i właśnie poznaję Wasze blogi, tyle ciekawego czytania! Zadomawiam się i tu i pozdrawiam serdecznie

  A, żeby i na temat coś dodać, to powiem, że mnie zaciekawiłaś i tak, jak Australia zawsze była miejscem odległym i dostępnym w marzeniach, tak może i kiedyś będę starać się ją namacalnie poznać :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj.
   Miło mi poznać kolejną klubowiczkę.

   Przyznam, że ja po czesci planowałam właśnie tam się udać zanim trafiłam do Holandii.

   Usuń
 2. marzy mi się taki spacer po całkowicie wyludnionej plaży. tylko ja, szum wody i piasek pod bosymi stopami. niekoniecznie w Australii, ale i tam bym takim czymś nie pogardziła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi również. Kiedyś często tak spacerowałam.

   Usuń
 3. tak mi się właśnie plaża dzisiaj marzy,,ach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze trochę i bedzie można wyskoczyc w kusym stroju i nabrać trochę brązu.

   Usuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)