Statek Queen Mary został zbudowany w 1936 roku i był najnowocześniejszym liniowcem linii Cunard. W czasie II wojny światowej stał się ...

Queen Mary - statek w którym straszy

/
6 Comments

Statek Queen Mary został zbudowany w 1936 roku i był najnowocześniejszym liniowcem linii Cunard. W czasie II wojny światowej stał się częścią floty brytyjskiej marynarki wojennej i dopiero po wojnie powrócił na wycieczkowe trasy. W 1967 roku przeszedł na „emeryturę” i na zawsze zacumował na Long Beach w USA.

Statek ma niezwykłą historię, więc nic dziwnego, że jego sława obiegła cały świat. Queen Mary to miejsce, gdzie straszy wiele duchów i zachodzą przedziwne zjawiska paranormalne. Za drzwiami nr 13 w maszynowni mieszka duch mężczyzny, który został zgnieciony na śmierć podczas testu wodoszczelnych drzwi. Wielu pasażerów i członków załogi twierdziło, że widziało młodego mężczyznę w niebieskim kombinezonie przechadzającego się niedaleko tych drzwi.

Najwięcej duchów ukazuje się nad basenem na statku. Często pojawiają się tam duchy kobiet ubranych w staromodne kostiumy kąpielowe. Podobno widziano ślady mokrych stóp, nawet wtedy, kiedy w basenie nie było wody. W każdym nawiedzonym miejscu pojawia się zwykle biała dama. Statek na też swoją damę w bieli. Podobno można ją zobaczyć, jak sama tańczy w salonie na statku.

Na statku duchy straszą także przy dźwiękach muzyki. Queen Mary ma ducha pianistę, który zadziwia gości swoimi upiornymi dźwiękami.

W sumie naliczono 55 duchów. Ciekawe kto podjął się tego liczenia?? 

You may also like

6 komentarzy:

 1. Chyba wstyd się przyznać - ale pierwsze słyszę o tym statku.

  OdpowiedzUsuń
 2. też pierwszy raz słyszę o tym statku, ale historia ciekawa, nie powiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O statku słyszałam, natomiast o historii z duchami, niekoniecznie.
   To może dodam, że został zbudowany kolejny statek Queen Mary :)

   Usuń
 3. Ciekawy pomysł na bloga ;]
  zapraszam do mnie^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ta kartka mi się podoba! I na moje szczęście mam taką :)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)