Niemiecki samolot myśliwski Fokker D.VII pojawił się na frontach pierwszej wojny światowej wiosną 1918 r. Był to, jak na owe czasy nowoc...

Fokker D-VII - niemiecki samolot myśliwski

/
0 Comments
Niemiecki samolot myśliwski Fokker D.VII pojawił się na frontach pierwszej wojny światowej wiosną 1918 r. Był to, jak na owe czasy nowoczesny samolot charakteryzujący się wysokimi osiągami i silnym uzbrojeniem. Na maszynach tego typu walczyli i odnosili sukcesy najlepsi niemieccy piloci, wśród nich Ernst Udet, Hermann Goering czy Lothar von Richthofen. Niemiecki Fokker D.VII stał się najgroźniejszym przeciwnikiem Aliantów w powietrzu, co zresztą zaznaczono w podpisanym traktacie kończącym pierwszą wojnę światową.

samolot myśliwski niemcy Fokker D-VII


Prezentowany w tym numerze model samolotu Fokker D.VII przedstawia maszynę z Jasta 4, na której w 1918 r. latał jeden z czołowych asów kaiserowskich Niemiec - Ernst Udet (62 zwycięstwa powietrzne). Na kadłubie tego samolotu wymalowane było godło utworzone z pierwszych liter imienia jego narzeczonej Loli Zink (LO).


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)