Misja w Afganistanie to pokojowa misja polityczna ONZ na rzecz stabilizacji i odbudowy Afganistanu. Na temat misji w Afganistanie, można...

Misja Afganistan

/
2 Comments
Misja w Afganistanie to pokojowa misja polityczna ONZ na rzecz stabilizacji i odbudowy Afganistanu.
Na temat misji w Afganistanie, można polemizować bez końca, tysiące spekulacji, tysiące różnych opinii. Ciężko wyrażać swoje opinie małemu czlowieczkowi, który nie wiele wie na temat polityki ONZ-etowskiej. Tym bardziej, gdy misje pokojowe przeistaczają się w ludzkie ofiary i tysiące łez rodzin.  
Nie mnie jednak oceniać, czy to dobre czy złe decyzje, że wojska biorą w tym czynny udział. 

misja w afganistanie

Całościowy plan przyszłej misji w Afganistanie zostanie omówiony przez ministrów obrony 28 państw członkowskich i 22 państw partnerskich NATO na spotkaniu w Brukseli 9-10 października.


Ministrowie mają przy tej okazji opracować "główne ramy" misji mającej na celu "szkolenie, doradzanie i pomaganie" afgańskich siłom bezpieczeństwa narodowego (armii i policji), które całkowitą odpowiedzialność za bezpieczeństwo kraju przejmą pod koniec 2014 roku. "Moim celem jest, abyśmy się porozumieli co do głównych założeń (misji) na początku przyszłego roku i sfinalizowali ten plan do końca 2013 roku" - poinformował Rasmussen na konferencji prasowej w Brukseli.

Szefowie państw i rządów krajów NATO uzgodnili podczas majowego szczytu w Chicago rozpoczęcie misji pomocowej w Afganistanie, w ramach której ma służyć, według szacunków, ponad 10 tysięcy żołnierzy sił międzynarodowych - pisze agencja AFP. Szef NATO wskazał, że "do tej pory sześć państw partnerskich wyraziło chęć uczestniczenia w tej misji". Jak podało źródło z kręgów NATO, chodzi o Szwecję, Gruzję, Australię, Finlandię, Nową Zelandię i Ukrainę. 


żółnierze afganistan

You may also like

2 komentarze:

  1. Historia to moja pasja od zawsze - uwielbiam czytać Twoje posty !

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli o mnie chodzi to końca tej misji nie widać i pewnie jeszcze długo to się nie zmieni...

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)