Kraków jest miastem z bardzo długą i bogatą historią. Od bardzo wielu lat należy do najbardziej obleganych turystycznie miast w Polsce. ...

Zabytkowe miasto - Kraków, jako miasto z długą historią.

/
2 Comments

Kraków jest miastem z bardzo długą i bogatą historią. Od bardzo wielu lat należy do najbardziej obleganych turystycznie miast w Polsce. Co roku jego walory architektoniczne podziwia kilka milionów turystów. W Krakowie można podziwiać wiele zabytków od Starego Miasta po zamek królewski na Wawelu. Obecnie Kraków już nie jest stolicą państwa polskiego jak to było kiedyś, obecnie zaś jest stolicą administracyjną Małopolski. Dokładnie do roku 1596 roku miasto było stolicą Polski i siedzibą rodziny królewskiej. W Krakowie również znajduje się najstarszy uniwersytety w Polsce, Uniwersytet Jagielloński. Budowa miasta według przekazów historycznych rozpoczęła się na wzgórzu Wawelskim, gdzie powstała pierwsza ludzka osada na tym terenie. Kraków przez wiele lat był uważany za najważniejsze miasto w naszym kraju, dopiero wiek szesnasty i siedemnasty pokazał że w wyścigu o stolicę wygrywa Warszawa. Obecnie bardzo polecany jest Kraków na wizyty turystyczne, gdyż to właśnie tutaj znajduje się ogromna ilość historii o naszym kraju. 
You may also like

2 komentarze:

  1. I to dzięki zlotowi postcrosserów miałem okazję odwiedzić to miasto :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też :) Tylko już nie miałam okazji zobaczyć Ciebie :P Uciełes dnia następnego :P

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)