Norymberga to największe miasto Frankonii (499 tys. mieszk.), stanowiącej część Bawarii; jedno z większych centrów handlowych Niemiec, l...

Targi w Norymberdze.

/
0 Comments

Norymberga to największe miasto Frankonii (499 tys. mieszk.), stanowiącej część Bawarii; jedno z większych centrów handlowych Niemiec, liczący się ośrodek przemysłowy. Miasto słynie ze swych tradycyjnych wyrobów cukierniczych (pierników, marcepanów i ciastek zwanych Spekulatius), drewnianych ozdób zdobiących bożonarodzeniowe choinki w całych Niemczech oraz prawdziwych norymberskich kiełbasek. 

Targ w Norymberdze

Norymberga jak większość miast niemieckich specjalizuje się w okresowych targach. Podczas adwentu odbywa się Christkindlesmark, na którym króluje rękodzieło,frankijskie specjalności jak wino, piwo, Schäufele i Nackerte (miejscowe potrawy z wieprzowiny) w tradycyjnych lokalach. Regionalne specjalności w czerwono-białych stoiskach cotygodniowych targów, przyjemność zakupów wokół kościoła Lorenzkirche przy al. Breite Gasse i przy ul. Karolinenstrasse, szlifierze szkła i kaletnicy w Dworze Rzemieślników (Handwerkerhof) - to wszytko można spotkać w Norymberdze. Rzemiosło jest w ogóle związane z Norymbergą od stuleci. Tu powstawały słynne norymberskie jaja, czyli zegarki noszone na łańcuszku na szyi. Chociaż tradycje są już widoczne tylko w muzeum rzemieślniczym Handwerkerhof, to wciąż prezentuje się tutaj wiele cechów rzemieślniczych Można również podejrzeć rzemieślników przy pracy i nabyć ciekawe pamiątki, na przykład blaszane zabawki i skórzane torebki, no i oczywiście przepyszne norymberskie pierniki. Goście skansenu rzemieślniczego mogą pokrzepić się słynnymi norymberskimi kiełbaskami z rusztu w „Bratwurstglöcklein”, najstarszej restauracji kiełbasianej. Dodatkiem może być miejscowe ZOO i delfinarium oraz Teatr Miejski - niosące ze sobą rozrywkę i zabawę.


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)