Jest częścią West Country, które leży na długim półwyspie od północy oblewanym wodami Atlantyku, a od południa kanału La Manche. To tutaj...

Park Narodowy Exmoor.

/
1 Comments
Jest częścią West Country, które leży na długim półwyspie od północy oblewanym wodami Atlantyku, a od południa kanału La Manche. To tutaj jest najdalej na południowy zachód wysunięty skrawek brytyjskiego lądu Land’s End. West Country przyciąga nie tylko turystów chcących zwiedzić wspaniałe miasta i katedry, lecz także tych, którzy szukają samotności pośród wrzosowisk i zabytków, czy też po prostu chcą nacieszyć się pięknem wybrzeża i łagodnym klimatem.

Bogactwo przyrody sprawia, że wybrzeże West Country jest bardzo różnorodne – od potężnych granitowych skał Land’s End aż po usłane otoczakami i kolorowymi muszelkami plaże Chesil Bank.

Park Narodowy Exmoor – miłośnikom wędrówek Exmoor oferuje około tysiąca kilometrów ścieżek i urozmaiconą, miejscami groźną scenerię, natomiast obrzeża parku są znacznie łagodniejsze i bogate w obiekty warte odwiedzenia – od tradycyjnych nadmorskich kurortów po malownicze wioski i stare kościoły. 

 Park Narodowy w ExmoorYou may also like

1 komentarz:

  1. Uwielbiam wszystkie mostki i kładki w Wielkiej Brytanii, są takie urocze :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)