Sri Lanka położona jest na południowy- wschód od Półwyspu Indyjskiego na Oceanie Indyjskim. Od zachodu oblewana jest wodami Zatoki Arabsk...

Sri Lanka | Tropikalna egzotyczność...

/
2 Comments
Sri Lanka położona jest na południowy- wschód od Półwyspu Indyjskiego na Oceanie Indyjskim. Od zachodu oblewana jest wodami Zatoki Arabskiej, a od wchodu wodami Zatoki Bengalskiej. Ta wyspa, na której sezon trwa cały rok obejmuje także Wyspę Cejlon oraz jej przybrzeżne malutkie wysepki. Niegdyś Sri Lanka była połączona z Indiami. Dziś jest górzystym terenem na północy z najwyższym szczytem Pidurutalagala. W części wschodniej i północnej dominują niziny urozmaicone niskimi wzniesieniami porośniętymi tropikalną roślinnością.
Sri Lanka jest połączeniem tradycji Dalekiego Wschodu i nowoczesności. Bogactwem wyspy są cenne złoża kamieni szlachetnych, takich jak np. szmaragdy, szafiry, rubiny i ametysty. Wiele uroku dodają liczne wodospady ukryte wśród bujnej zieleni dżungli.

sri lanka tropiki

Tropikalna Sri Lanka przyciąga na wakacje egzotyczną, bujną roślinnością, wielobarwnością świata roślinnego i zwierzęcego oraz palmami kokosowymi, drzewami bananowymi i malowniczymi, piaszczystymi plażami, a także unoszącymi się aromatami przypraw. Atrakcją dla przybywających tu na wakacje turystów są cenne zabytki kultury Dalekiego Wschodu oraz bogata kultura i tradycja tworzona przez większość etniczną wyspy- Syngalezów. Dla tych, którzy wybiorą się na wakacje na Sri Lankę oprócz pełnych tajemnic gór atrakcją będą z pewnością skalne malowidła, pałace, ogrody, świątynie oraz klasztory, które są dowodem starożytnej cywilizacji.
Główne miasta Sri Lanki to stolica Kolombo, Kalutara ze wspaniałą świątynią Buddy Gangatilaka Vihara, Beruwela, Bentota z niepowtarzalną restauracją pływającą po rzece i serwującą wspaniałe dania z ryb i owoców morza oraz Kandy. Kandy położone w centrum wyspy ma duże znaczenie dla turystyki. Kandy jest także centrum życia religijnego. W jednej ze świątyń znajduje się ząb Buddy, który stał się pewnego rodzaju relikwią dla wyznawców buddyzmu. Tu odnajdziemy także najbarwniejszy targ Sri Lanki.

You may also like

2 komentarze:

  1. Że też oni z tych kołków nie pospadają ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mają tam tzw.podpórkę w postaci poziomego 'kijka'. Niemniej jednak, sama sie dziwię,ze tyle czasu tam wytrzymują i to chyba tylko Ci najszczuplejsi :P

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)