Nikt, kto zobaczy barcelońską bazylikę Sagrada Familia, nie pozostanie wobec niej obojętny. Może się ona podobać, lub nie, ale na pewno ...

Barcelońska Bazylika Sagrada Familia

/
4 Comments
Nikt, kto zobaczy barcelońską bazylikę Sagrada Familia, nie pozostanie wobec niej obojętny. Może się ona podobać, lub nie, ale na pewno zrobi wrażenie. Na jednych dobre, na innych złe.
Bazylika poświęcona jest Świętej Rodzinie i świętemu Józefowi, patronowi robotników. Jej budowa miała być w założeniu ofiarą, mającą na celu przebłaganie Boga za materializm współczesnego świata, miała wyrażać braterstwo i solidarność ludzi. Ciekawe, co o materializmie wiedzieli i jak sobie go wyobrażali ci, którzy zainicjowali budowę świątyni… bo działo się to w 1882 roku. Na pewno inaczej, niż my postrzegamy go dziś… ;)

sagrada familia w barcelonie

Opisywanie Sagrada Familia mija się z celem. To trzeba zobaczyć. Jeśli nie w naturze, to przynajmniej na zdjęciach, ale one nie udźwigną wrażenia, jakie dotknie każdego, kto przyjrzy się jej z bliska i przekroczy jej progi. Bezsprzecznym faktem jest, że Sagrada Familia już teraz, choć nieukończona, jest jednym z ważnych symboli Barcelony. Jej wieże widoczne są z daleka, i nawet z daleka przyciągają swoją niezwykłością.
You may also like

4 komentarze:

 1. Tyle wokoło się mówi o tej bazylice, że naprawdę z chęcią bym chciał ją zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest moje małe marzenie. Zobaczyć, dotknąc, podziwiać...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam na myśli na post o coś takiego na mojej stronie internetowej, a daliście mi pomysł. Cheers.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobno tylko na zewnątrz wygląda ładnie i okazjonalnie. W środku, zaś, same pustki , nie ma na czym okaz zawiesić.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)