Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie została otwarta dla zwiedzających 1 czerwca 2008r, od początku stając się jedną z najpiękniejszych w...

Zagroda Żubrów w Pszczynie

/
4 Comments

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie została otwarta dla zwiedzających 1 czerwca 2008r, od początku stając się jedną z najpiękniejszych wizytówek miasta. O popularności tego miejsca świadczy liczba odwiedzin turystów w pierwszym roku działalności, ponad 120 tysięcy osób.

Na blisko 10 hektarach, w zabytkowej części parku zwanej "Zwierzyńcem" można zobaczyć żubra. Oprócz króla puszczy, którym niewątpliwie jest to wspaniałe zwierzę, w zagrodzie żyją również jelenie, sarny oraz muflony. Całkowita wartość projektu: 6 307 168, 93zł. 
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 4 013 687,47zł. 

żubry w pszczynie You may also like

4 komentarze:

 1. co tam żubry, muflony! te to dopiero bym z chęcią zobaczyła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno w Pszczynie nie byłam, oj dawno :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przypomniałaś mi, że byłam tam kiedyś ;) Lata temu z klasą. W ogóle Pszczynę uwielbiam! Piękne miasteczko, a nie byłam tam trzy lata, ostatnio na dniach Pszczyny jak grało m.in. T-love i Akuraci, muszę się kiedyś wybrać znowu, do żubrów też ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te żubry to teraz coraz popularniejsze. I wszędzie przyciągają turystów!

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)