Coventry – miasto w środkowej Anglii, w hrabstwie West Midlands, położone na wschód od Birmingham. Według tradycji podaje się, że Cov...

Hrabstwo West Midlands, miasta w środkowej Anglii.

/
4 Comments

Coventry – miasto w środkowej Anglii, w hrabstwie West Midlands, położone na wschód od Birmingham.
Według tradycji podaje się, że Coventry datuje się od roku 1043, kiedy Leofric, książę Mercji założył tu benedyktyńskie opactwo.
Prawa miejskie miasto uzyskało w 1153.
W średniowieczu Coventry było znane jako ważny ośrodek tkactwa. Tkaniny z Coventry, szczególnie wełniane, były poszukiwanym towarem w całej średniowiecznej Europie.
W XX wieku Coventry stało się centrum angielskiego przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego. 

W okresie II wojny światowej miasto zostało poważnie zniszczone przez naloty niemieckiego lotnictwa. Najpoważniejsze naloty miały miejsce 14 listopada 1940 roku.
Dla upamiętnienia ciężkich bombardowań z 1940 pozostawiono, jako pomnik, ruiny zburzonej katedry z XIV wieku. Obok wzniesiono nowo wybudowaną katedrę.
Po wojnie losy Coventry były zmienne. Początkowo podniosło się z ruin i rozwinęło, by w czasie recesji popaść w kłopoty. Pod koniec XX wieku rozpoczęła się stopniowa odbudowa potencjału gospodarczego miasta.You may also like

4 komentarze:

 1. Podejrzewam, że jest to bardzo ładne miasto :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem przyjemne w mieszkaniu :)
  Szkoda, że tak bardzo ucierpiało w trakcie wojny, ale i tak jest co zwiedzać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodam, że warto w Coventry zobaczyć Muzeum Transportu. Znajduje się w nim największa na świecie kolekcja pojazdów brytyjskich :)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)