Morskie Oko zachwycało swym pięknem podróżników odkąd miejsce to zostało odkryte 150 lat temu i pozostało jednym z najbardziej popula...

Morkskie Oko w Tatrach

/
2 Comments

Morskie Oko zachwycało swym pięknem podróżników odkąd miejsce to zostało odkryte 150 lat temu i pozostało jednym z najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Tatrach. Dużym atutem Morskiego Oka jest jego dostępność, nawet niezbyt wytrawni piechurzy są w stanie do niego dojść. Najpopularniejszy szlak wiedzie z Palenicy Białczańskiej (do której można dojechać autobusem) wprost nad jezioro, a przechadzka zajmuje około 1.5 godziny. Odcinek drogi prowadzącej do Morskiego Oka jest pokryty asfaltem, co nie musi podobać się wszystkim turystom. Można jednak dostać się tam również innymi szlakami, a piękno tego miejsca wynagrodzi wszelkie trudy. 

tatry morskie oko

Głębokość jeziora wynosi 50 metrów i jako jedyne posiada naturalną hodowlę pstrąga potokowego. Panorama otaczających je gór jest zdumiewająca, a najbardziej zniewalającym szczytem jest, wznoszący się dumnie Mnich, który swą nazwę zawdzięcza ostremu szczytowi podobnemu do kaptura mnisiego habitu. Na Mnicha mogą się jednak wspinać tylko wykwalifikowani wspinacze posiadający uprawnienia wspinaczkowe, po kursach wspinaczkowych lub taterniczych.  


Nieco powyżej Morskiego Oka w kierunku południowym znajduje się ukryty za zboczami na pięknej skalnej półce, wspaniały Czarny Staw. Idąc na zachód niebieskim szlakiem dotrzesz do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Innym rozwiązaniem jest powrót do Wodogrzmotów Mickiewicza i stąd wycieczka zielonym szlakiem, który również prowadzi do jezior w dolinie. Możesz też zdecydować się na zdobycie najwyższego szczytu Tatr, którym są Rysy. Wiąże się to z pięciogodzinną wspinaczką, dlatego należy odpowiednio wcześnie zacząć wędrówkę.

You may also like

2 komentarze:

  1. Te rejony górskie niestety wciąż są mi obce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Morskie Oko jest bajecznie piękne, ale zawsze odstraszają mnie tłumy turystów, no i asfaltowa droga. ostatni raz byłam tam w trzeciej klasie podstawówki i choć bywam tam co roku i co roku planuję tam wyprawę jakoś nigdy finalnie nie mogę dotrzeć :D

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)