Nie żyje zbyt długo, a mimo to cieszy nas swoim czerwonym nosem i węglowymi guzikami. Gdy tylko spadnie śnieg jest pierwszą myślą jaka prz...

Tajemniczy Świat Baławana

/
8 Comments
Nie żyje zbyt długo, a mimo to cieszy nas swoim czerwonym nosem i węglowymi guzikami. Gdy tylko spadnie śnieg jest pierwszą myślą jaka przychodzi nam do głowy. Ulepiłam kiedyś bałwana, byłam jeszcze pełną pomysłów i marzeń dziewczynką. A on - on był po prostu idealny - był moim dziełem - był przyjacielem ówczesnej zimy. Dałam mu imię, nazywał się Buli (chyba z jakieś bajki). Przychodziłam do niego codziennie i zdawałam relacje z dnia, nie ważne ,ze prowadziłam monolog, bo mój Bałwanek miał duszę.


Kiedy przyszły pierwsze roztopy, przytuliłam się do niego łatając kolejne dziury powstałe na skutek topnienia. Wieczorem nie chciałam od niego odejść, płacząc Ojcu ,że nie mogę go takiego zostawić , bo jutro mogę go juz nie zobaczyć. Ojciec był cierpliwy, jak zawsze próbował mi wytłumaczyć, tak jakby rzeczywiście wierzył mi, że ten bałwanek jest prawdziwy. Pożegnaliśmy go razem , ja ze łzami w oczach, że tracę przyjaciela, a Ojciec pewnie z lekkim uśmiechem pod nosem, którego nie dał po sobie zauważyć. Dziecięcy Świat jest piękny ... ahhh :)You may also like

8 komentarzy:

 1. W tym roku jakoś mało bałwanków widzę na mieście, w parkach i na podwórkach.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja widziałam na osiedlu sporo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rany... Bałwanek Bouli!!! Na tej książeczce uczyłam się czytać, więcej tam obrazków było niż liter ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. a u mnie na samym terenie uczelni było tyle bałwanów w tym roku, że nie mogłam się naliczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A to książka taka była Kasiu? Bo ja właśnie nie pamiętam skad mi się to imię dla niego wzieło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam wszystkich z tej strony!
  Cieszę się mogąc was poznać!
  Postaram się udzielać :)
  Do zobaczenia!
  ---
  [url=http://akcesoria.do.pedicure.makijaz123.com/13/]akcesoria do pedicure[/url]

  OdpowiedzUsuń
 7. Boulego to pamiętam z bajki animowanej "Boilinki" (czy jakoś podobnie), ale była to zdecydowanie wieczorynka:) a karteczka jest śmiszna:D ( śmiszna z premedytacją bez "e":)

  OdpowiedzUsuń
 8. Była była taka książeczka z grubszej tekturki, gdzie pod każdym obrazkiem na stronie było całe jedno zdanie :D Doskonałe do nauki czytania. Teraz taka wieczorynka leci w TVP, na którą trafiłam przypadkiem niedawno.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)