John Lennon – brytyjski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Znany przede wszystkim jako jeden z Beatlesów. W 1994 roku John...

Brytyjski muzyk i kompozytor - John Lennon, czyli o jednym z Beatlesów

/
4 Comments
John Lennon – brytyjski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Znany przede wszystkim jako jeden z Beatlesów.
W 1994 roku John Lennon został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2002 roku Liverpool uczcił pamięć Lennona, nazywając jego imieniem lotnisko i w tym samym roku w sponsorowanym przez BBC plebiscycie na 100 najważniejszych Brytyjczyków wszech czasów Lennon uplasował się w pierwszej dziesiątce.

john lennon

Synowie Lennona – Sean i Julian poszli w ślady ojca i zrobili karierę jako muzycy rockowi, jednak żaden z nich nie zdobył takiej sławy jak ojciec. W 1965 John Lennon otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki i Order Imperium Brytyjskiego (MBE). Zwrócił go jednak w 1969 roku, uzasadniając swoje postanowienie w dołączonym liście:
"Wasza Wysokość, zwracam moje odznaczenie jako znak sprzeciwu. Protestuję przeciwko brytyjskiej ingerencji w konflikt na linii Nigeria – Biafra oraz wspieraniu Ameryki w wojnie z Wietnamem oraz temu, że piosenka "Cold Turkey" słabo radzi sobie na liście przebojów. Z wyrazami szacunku John Lennon."

You may also like

4 komentarze:

 1. Mam jeszcze całe arkusze tych znaczków dla szpanu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marysiu, dziękuję Ci za słodką karteczkę świąteczną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę bardzo Agnieszko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ależ Ci zazdroszczę! cenię bardzo i Lennona i jego muzykę oraz to co ze sobą niosła lub chciał, żeby niosła.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)