Przyznam,ze ten widok bardziej skojarzył mi się na pierwszy rzut oka z Afryką aniżeli z Pieninami. Niemniej jednak jest zdumiewająco piękn...

Sosna na Sokolicy w Pieninach.

/
5 Comments
Przyznam,ze ten widok bardziej skojarzył mi się na pierwszy rzut oka z Afryką aniżeli z Pieninami. Niemniej jednak jest zdumiewająco piękny, jak każde wschody i zachody słońca. Z kolei szczyt Sokolica, jak sama nazwa wskazuje pochodzi od nazwy ptaków, które dawniej w owej okolicy gniazdowały, czyli Sokołów. Sokolica (747m. n.p.m.) z racji swojego położenia posiada jednorazową panoramę. Ostra, stercząca prawie pionowo ściana, a pod nią Przełom Dunajca. Można obserwować nie tylko góry, lasy i rzekę, ale także tratwy z turystami przybyłymi na popularny spływ Dunajcem. Ale to nie Przełom Dunajca i spływ jego falami jest najbardziej charakterystyczną rzeczą związaną z tą górą. Jest nią rosnąca w spokoju, nieświadoma swojej misji drzewa-symbolu sosna reliktowa. Sosna reliktowa jest pozostałością dawnych lasów porastających Pieniny w okresie ostatniego zlodowacenia. Główny bohater prawie każdej widokówki pokazującej Pieniny, Krościenko, czy Szczawnicę. Na ilu jest widokówkach i w ilu albumach, to chyba nikomu nie udałoby się doliczyć.

pieniny sokolicaYou may also like

5 komentarzy:

 1. Na pierwszy rzut oka faktycznie na afrykańską wygląda ;D Klimatyczna kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. kurczę, dopiero jak mi zasugerowałyście to faktycznie można podejrzewać tę kartkę o afrykańskie korzenie. w takim razie przepraszam za zmyłę, jaką musiałam spowodować, gdy wyciągałaś kartki ze skrzynki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Hihi...ano fakt, zdziwiłam się patrzac,że ktos do mnie z Afryki po Polsku piszę...ahahaha... ;) Dziękuje Agatko :))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja to bym raczej doszukiwał się samotnej sosny gdzieś na wydmie, a w tyle autentycznie widzę morze.

  OdpowiedzUsuń
 5. O faktycznie. Nie spojrzałam na to w ten sposób. Proszę, jak barwnie wykreował nam się tu inny punkt widzenia.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)