Putrajaya – jest to nowe centrum administracyjne Malezji, położone na obszarze tzw. Superkorytarza Multimedialnego (Multimedia Super Co...

Rozwijające się miasto Putrajaya

/
6 Comments

Putrajaya – jest to nowe centrum administracyjne Malezji, położone na obszarze tzw. Superkorytarza Multimedialnego (Multimedia Super Corridor lub MSC). Jest ono trzecim, obok Kuala Lumpur i Labuan, terytorium federalnym Malezji. Obecnie miasto liczy około 45 tys. mieszkańców (2004).
Miasto zostało nazwane na cześć pierwszego premiera Malezji Tunku Abdula Rahmana Putry. Putra znaczy także po malajsku książę, a jaya oznacza doskonałość, sukces.

patrajaya malezjaMiasto to, ciągle się rozwija. W 2002 powstała szybkobieżna kolej KLIA Transit, która połączyła miasto z Kuala Lumpur oraz z międzynarodowym portem lotniczym w Sepang. W pobliżu powstało kolejne miasto Superkorytarza Multimedialnego o wiele mówiącej nazwie Cyberjaya (Cybermiasto Sukcesu).

You may also like

6 komentarzy:

  1. Genialna:) bardzo mi się podoba;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cyberjaja. Koniec. Tak przeczytałam i chyba tak zostanie :D
    Ale ujęcie prze... no cudowne :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)