Niderlandy przyjęło się na całym niemal świecie nazywać potocznie Holandią, co mówiąc ściśle oznacza tylko centralną część kraju. Nieduż...

Jak inaczej nazywamy Holandię?

/
8 Comments
Niderlandy przyjęło się na całym niemal świecie nazywać potocznie Holandią, co mówiąc ściśle oznacza tylko centralną część kraju. Nieduży kraj, bardzo gęsto zaludniony, o wyraźnych obyczajach i folklorze, znany z tolerancji i gospodarności, jest odwiedzany każdego roku przez miliony turystów. Bo Holandia to więcej niż Amsterdam, a nawet dla wielu Holendrów prawdziwa Holandia to wszystko poza Amsterdamem, natomiast stolica kraju to specjalne, trochę dziwne miasto. Specjalne, bo zamieszkałe przez ponad 20 % cudzoziemców, znane z tego, że jest otwarte na świat, na wszystko co nowe, modę i obce wpływy. Tymczasem Holandia to kraj respektu dla tradycji, często kraj konserwatywny, gdzie ciekawe obyczaje, tradycje i folklor zachowały się przez setki lat. 

Holland symbols

Jeden z symboli Holandii tulipany są ulubionym kwiatem w tym kraju i rzeczywiście są tu najpiękniejsze na świecie. W XVII wieku umiłowanie tulipanów przybrało w Holandii rozmiary szaleństwa, gdy zaczęła się trwająca przez kilka lat spekulacja cebulkami rzadkich odmian tulipanów i ceny niektórych cebulek przewyższały cenę dobrego domu. Dziś nieporównanie tańsze, nadal zachwycają pięknem.

You may also like

8 komentarzy:

 1. Chciałabym dostać taką typową pocztówkę z Holandii - z tulipanami i wiatrakami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak - najcudowniejsze tulipany na świecie :) Aż czuję ich zapach!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja owszem chciałam Weroniko, zatem nie wszystko stracone. Swoją drogą dla mnie właśnie tulipany to najpiękniejsze kwiaty świata :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja natomiast za tulipanami nie przepadam;), ale pocztówka robi niesamowite wrażenie..

  OdpowiedzUsuń
 5. Też lubię te kwiaty i również w dalszym ciągu czekam... ale nie na kartkę, a na obiecanego tulipana od mojego Mężczyzny ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obys się doczekała Kasiu, wiesz,że im czasem trzeba przypominać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja w weekend kupiłem kilkadziesiąt cebulek tulipanów- teraz się sadzi aby na wiosnę cieszyły oko. A kupiłem nawet czarne, niebieskie, zielone i kupę różnych dziwnokształtnych odmian!

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)