Historia zna bardzo wiele przykładów kobiet, które zmieniały świat. Mało kto wie, że w Egipcie faraonów kobieta była uważana za równą...

Kobiety w Starożytnym Egipcie

/
6 Comments

Historia zna bardzo wiele przykładów kobiet, które zmieniały świat. Mało kto wie, że w Egipcie faraonów kobieta była uważana za równą mężczyźnie w każdej dziedzinie. Kobiety w Egipcie miały prawo do własnych majątków, dzieci dziedziczyły majątek w linii matki, a królowe, siostry i małżonki faraonów czesto współrządziły krajem - koregentki. Kobiety starozytnego Egiptu mogły poślubić kogo chciały, mogły się rozwodzić, mając zapewnione alimenty, uprawiały politykę, zajmowały się filozofią, sztuką lub zostawały kapłankami Boga.
O samej Kleopatrze jako,że zwykłam się rozpisywać, tym razem nie będę. Myślę,że już dość o niej napisałam w niejednym poście.

kobiety starożytnego egiptu


You may also like

6 komentarzy:

 1. A ja myślałam, że oni w tym USA to się nie potrafią porządnie postarać ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kasiu, ja również tak myslałam. Co więcej, byłam o tym święcie przekonana. A tu popatrz - jaka niespodzianka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam z niecierpliwością na dzień kiedy i mnie Amerykanie zaskoczą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś nadejdzie, oby tylko zaskoczenie było równie przemyslane jak u mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie ostatnio zaskoczyła Finlandia (może nie do końca dostosowaniem się do moich preferencji, ale jednak perełką), więc zaczynam wierzyć, że w USA, Holandii i Niemczech też mogą istnieć tacy wartościowi postcrosserzy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Reasume - cuda się zdarzają ;)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)