Marlena Dietrich , właśc. Marie Magdalene Dietrich była znaną niemiecka aktorka i piosenkarką. Ma na swoim koncie ponad 30 głównych kreac...

Marie Magdalene Dietrich, znana niemiecka aktorka i piosenkarka.

/
0 Comments
Marlena Dietrich, właśc. Marie Magdalene Dietrich była znaną niemiecka aktorka i piosenkarką. Ma na swoim koncie ponad 30 głównych kreacji filmowych. Jej najsłynniejsze filmy Błękitny anioł, Maroko, Szanghaj Ekspres, Destry znowu w siodle, Świadek oskarżenia i Wyrok w Norymberdze. Dokonała ogromnej ilości nagrań płytowych. Aktorka słynęła także z kontrowersyjnych poglądów i zachowań. Otwarcie przyznawała się do swojego biseksualizmu. Była też zdeklarowaną antynazistką. Przed wojną regularnie odrzucała propozycje powrotu do Niemiec i grania w filmach dla Hitlera. Po wybuchu wojny wywołała wściekłość w Trzeciej Rzeszy, ponieważ opowiedziała się przeciwko swojej ojczyźnie. W Niemczech nienawidzono ją za to przez wiele lat po wojnie. Podczas uroczystości w 100. rocznicę jej urodzin burmistrz Berlina, Klaus Wowereit, przeprosił aktorkę za to, że Niemcy nie docenili jej twórczości za życia. Pomimo tego do dziś pozostaje jedną z najsłynniejszych aktorek XX wieku oraz ikoną kina.

marie magdalene dietrich


 znaczki z niemiec
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)