Poniższa pocztówka przedstawia Polski Cmentarz Wojenny w Lommel, czyli cenna "namiastka" okresu II Wojny Światowej.  Nie bójcie ...

Belgium - Lommel

/
3 Comments
Poniższa pocztówka przedstawia Polski Cmentarz Wojenny w Lommel, czyli cenna "namiastka" okresu II Wojny Światowej.  Nie bójcie się cmentarzy...Na cmentarzu pochowani są ludzie tworzący niegdyś oddzielną historię, bo każdy cmentarz to historia ludzkości. Kiedyś oglądałam bardzo poruszający film wojenny, jedna ze scen dotyczyła grobów nieznanych żołnierzy. Bohater filmu wypowiedział wówczas pieknę słowa, że ludzie urodzili się, rodzice nadali im imiona, każdy z nich miał do zrealizowania swoja własną historię pisaną przez los, walczyli w obronie kraju, a teraz leżą zakopani, bez tożsamości, bezimienni...Smutne. Ja uwielbiam cmentarze, emanuje z nich spokój i tajemniczość. Dla mnie to miejsce jest święte, bez względu na wiarę i wyznania.

You may also like

3 komentarze:

  1. Bardzo cenny nabytek. Nadawca jest Polakiem, czy akurat tak trafiło?

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię zwiedzać stare, zabytkowe i zagraniczne cmentarze. Każdy ma swój "urok" i niebanalną atmosferę tajemniczości.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nadawca nie jest Polakiem, domniemam ,ze sugerował się moimi preferencjami co do II Wojny Światowej. W każdym razie trafny strzał.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)