Dzięki wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i otworzeniu granic, Polacy mogą bez problemu podróżować po wielu europejskich krajach. Mog...

Jedna z czterech części Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

/
4 Comments
Dzięki wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i otworzeniu granic, Polacy mogą bez problemu podróżować po wielu europejskich krajach. Mogą nie tylko swobodnie wyjeżdżać na wakacje, ale także można podjąć legalną pracę i naukę na uniwersytetach. Wielka Brytania jest doskonałym miejscem wakacyjnego odpoczynku dla ludzi, którzy nie lubią upałów i bezczynnego wylegiwania się na plaży, ale którzy lubią łagodny klimat (łagodnie powiedziane) i zwiedzanie interesujących zabytków (należałoby dodać jeszcze - deszcze !!!). Jedną z ciekawszych krain położonych na Wyspach Brytyjskich jest właśnie Walia.
Walia, to jedna z czterech części składowych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Warto dodać ,ze jest historyczną celtycką krainą, czyli podobnie jak Irlandia.
W roku 1999 Walia otrzymała autonomie i prawo do własnego parlamentu. 
Tymczasem Mapa Walii, którą otrzymałam od Marty zapoczątkowała we mnie przekonanie,ze warto zbierać pocztówki z mapami :) Serdecznie Dziękuje Titaniu :)

 Mapa Walii

 Pocztówka z Walii

WaliaYou may also like

4 komentarze:

  1. Pierwsza wygrywa! I mam to samo, co Ty - odkrywam ostatnio, że 'map cards' są fantastyczne!

    OdpowiedzUsuń
  2. jaaaa... świetna mapka kartka!

    OdpowiedzUsuń
  3. ciesze, ze wszystkie kartki dotarły i że Ci się podobaja. mnie równiez mapka walii podoba się najlepiej, jest kolorowa, stylizowane, zawiera symbole walii no i dodatkowe opisy :P

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)