Republika Chińska znana zazwyczaj jako Tajwan – państwo to nieuznawane jest przez większość społeczności międzynarodowej. Tajwan należy...

Jakie są i były relację pomiędzy Tajwanem a Chinami ?

/
4 Comments
Republika Chińska znana zazwyczaj jako Tajwan – państwo to nieuznawane jest przez większość społeczności międzynarodowej. Tajwan należy do państw rozwiniętych przemysłowo. W kraju tym działa kilka elektrowni jądrowych i kilkanaście węglowych. W eksporcie dominują wyraźnie produkty elektroniczne (normalka przecież, made in Taiwan to prawie jak made in China). Tajwańską firmą jest Acer drugi co do wielkości producent komputerów osobistych na świecie. Na uwagę zasługuje również fakt, że niemal wszyscy najwięksi światowi producenci płyt głównych do komputerów mają swe siedziby w tym kraju. Bla bla bla....Who cares?! Ale żeby coś ciekawego było, to napisałam.

opera tajwan

Polska nie uznaje państwowości Republiki Chińskiej (!!!!!) Ja się tylko pytam DLACZEGO?! Nie utrzymuje się więc z nią stosunków dyplomatycznych i nie ma polskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego ani urzędu konsularnego na Tajwanie (wrrrrrr...). Jednak ze względu na aktywne kontakty handlowe i kulturalne powołano Warszawskie Biuro Handlowe w Tajpej, oraz Biuro Kulturalno-Gospodarcze Tajpej w Warszawie. Oba biura są podległe Ministerstwom Spraw Zagranicznych danych państw i upoważnione do wydawania wiz- no, chociaż coś ..
Dość biadolenia - przejdźmy do pocztówek. Dwie od różnych osób. Obie diametralnie zachwycające me oczęta. Bardzo mi się podobają.1. Tajwańska Opera (powyżej)2. czarno-biała fotografia - niebywale piękna

czarno biała fotografia


znaczki tajwanYou may also like

4 komentarze:

 1. Powala mnie ta pierwsza kartka! Druga też jest pełna uroku, ale pierwsza autentycznie mnie zachwyciła, ach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, pierwsza kartka jest świetna. To czarno-białe tło i wielobarwne stroje dają super kontrast :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się obie podobają, trudno wyłonić mi z pośród nich faworytkę dzisiejszego wieczoru ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. obie kartki piękne, ale wybrałabym spokój i naturę na te drugiej, znaczki świetne, bajecznie kolorowe :P

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)