Pocztówka z Filipin z miasta Davao, z którego widać wysoką wznoszącą się na zachód - górę APO. Jej szczyt jest przeważnie przysłonięty chm...

Filipiny - Davao

/
5 Comments
Pocztówka z Filipin z miasta Davao, z którego widać wysoką wznoszącą się na zachód - górę APO. Jej szczyt jest przeważnie przysłonięty chmurami, ale w słoneczny dzień jest postrzegana w spektakularnej wielkości. APO, - tak nazywają ów górę uwidocznioną na tle pocztówki, historycy i kartografowie, która jest najwyższą z gór Filipin. Zielona malownicza sceneria dodatkowo wzbogaca krajobraz wokół niej się znajdujący.


Pozwolę sobie na wklejenie tego zdjęcia , ponieważ nadawca napisał mi ciekawostkę związaną z tym, poniżej znajdującym się Orłem - nie sądziłam,ze istnieją Orły żywiące się małpami (!). Małpożer - bo taka jest jego prawidlowa nazwa to jeden z najrzadszych, najbardziej zagrożonych i najpotężniejszych ptaków na świecie. Obecnie jest objęty międzynarodową ochroną gatunków ginących. Aktualnie jego populację na wolności ocenia się na zaledwie 200-450 egzemplarzy.


Na zakończenie wesołe znaczki:
You may also like

5 komentarzy:

 1. Piękna kartka! Nawet ten ktosik na kucyku mi nie przeszkadza!

  OdpowiedzUsuń
 2. piękność.
  no i co jak co, ale znaczki na Filipinach chyba są wszystkie wesołe:) co już odczułam z autopsji:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Welcome to my postcards collection,
  http://gulfmanncollection.blogspot.com
  Please let me know your comments,
  Thanks.

  OdpowiedzUsuń
 4. Please make proper credit to my Mt. Apo photo.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)