Co prawda pocztówka została wysłana do mnie z Ostrołęki ale jest typowo warszawska. To kolejna pocztówka od forumowej "spellbound"...

Pomnik Małego Powstańca w Warszawie

/
5 Comments
Co prawda pocztówka została wysłana do mnie z Ostrołęki ale jest typowo warszawska. To kolejna pocztówka od forumowej "spellbound" i bardzo mnie ucieszyła swym historycznym odnosnikiem. Tym bardziej,że nigdy osobiście mimo, że byłam w Warszawie tego pomnika nie było mi dane zobaczyć na własne oczy. Dla mnie to nie tylko pocztówka, to nie tylko pomnik - dla mnie to coś znacznie wiecej - to podróż w czasie do roku 1944 kiedy to wybuchlo Powstanie w Warszawie. Powstanie nie osiągnęło celów ani wojskowych, ani politycznych, ale dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość.
Pomnik Małego Powstańca przedstawiony na poniższej pocztówce upamietnia najmlodszych uczestników powstania.


You may also like

5 komentarzy:

 1. Wiesz Cleo ja mogę Ci wysłać kartkę i z Ostrołęki ... poprostu od pół roku moje miasto nie umie wydać nic ładnego a stare nakłady się skończyły :( Ty lubisz historię ... a Ostrołęka to Powstanie Listopadowe :) Może znajdę coś z tym związanego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem w pelni zadowolona. Postaram sie niebawem odwdzieczyc :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ładna...
  muszę zagadać do Spell... hmm... :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja widziałam ten pomnik jak byłam mała - chyba jeszcze do szkoły nie chodziłam, ale pamiętam, że bardzo się przy nim wzruszyłam.
  Kartka śliczna

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)