Muzeum to zostało założone 30 września 1943 r. Zostało otwarte dla zwiedzających 22 października 1944 roku w wyzwolonym Mińsku. Było to pi...

Białoruskie muzeum wielkiej wojny patriotycznej.

/
0 Comments
Muzeum to zostało założone 30 września 1943 r. Zostało otwarte dla zwiedzających 22 października 1944 roku w wyzwolonym Mińsku. Było to pierwsze muzeum świata tego tematu. Obecnie muzeum jest najważniejszą instytucją pamięci narodowej o wielkim czynie narodu białoruskiego i narodu radzieckiego w walce z nazizmem. Muzeum było również jednym z ośrodków badawczych o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Białoruskie Państwowe Muzeum Historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej było pierwszym na świecie muzeum opowiadającym o najkrwawszej wojnie XX wieku, a jedynej na Białorusi, która powstała w latach nazistowskiej okupacji.

Dziś jest to jedno z najważniejszych i największych muzeów wojennych na świecie, a także dobrze zaopatrzone muzea w Moskwie, Kijowie i Nowym Orleanie.

W tych strasznych latach Białoruś straciła co trzecią rezydencję. Ponad 3 miliony osób zmarło, w tym około 50 000 partyzantów i podziemnych bojowników. W całym kraju było 250 obozów zagłady, w tym słynne Trostenets, jedno z największych po Auschwitz, Majdanku i Treblince. 

Belarusian state museum of the great patriotic war.

Wspaniały budynek o łącznej powierzchni 15 600m2 został wzniesiony w znaczącym miejscu stolicy Białorusi - na Placu Bohaterów obok miasta stela Mińsk - Hero City, oraz kompleksu muzealnego i parku Pobeda. 

Obecne pomysły muzeum są imponujące nie tylko ze względu na skalę, ale także w kwestii symboliki, która odzwierciedla najważniejsze kamienie milowe w historii lat 1941-1945. Kompozycja reprezentuje cztery główne bloki, aby dopasować liczbę lat wojny i frontów armii, które wzięły udział w wyzwoleniu Białorusi.

znaczki z Białorusi
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)