Gustave Caillebotte był malarzem francuskim XIX wieku, bardzo utalnetowanym i niedocenianym.  Pomimo tego nie zaprzestał swoich dział...

Z czego zasłynal Gustave Caillebotte?

/
4 Comments

Gustave Caillebotte był malarzem francuskim XIX wieku, bardzo utalnetowanym i niedocenianym. 
Pomimo tego nie zaprzestał swoich działań w kierunku rozwijania życiowej pasji. Często malował robotników przy pracy albo sceny z życia paryskiej ulicy.
Nie miał kłopotów finansowych, w czym pomogł mu odziedziczony spadek po ojcu, jak to było w przypadku wielu innych artystów. Mało tego, czesto pomagał innym malarzom wykupując ich obrazy.  
Z zawodu był prawnikim (pochodził z prawniczej rodziny) z czego jednak zrezygnował i całkowicie poświecił się malarstwu.  
Jego życiorys znacznie różnił się od jego znanych kolegów Renoir czy Van Gogh, którzy żyli w skrajnym ubóstwie. 

Gustave Caillebotte Painter

Sam Gustave został doceniony dopiero po jego śmierci  w 1894 roku. Kilka lat wcześniej calkowiecie wycofał się z malarstwa. W swoim testamencie przekazał własną kolekcję 67 dzieł impresjonistów Państwu Francuskiemu, pod warunkiem że będą one wystawiane razem w Luwrze. Dzisiaj stanowią one część kolekcji paryskiego Musée d'Orsay.

You may also like

4 komentarze:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)