Festiwal lampionów przypada 15 dnia pierwszego miesiąca według kalendarza księżycowego i jest częścią obchodów związanych z uroczystości...

Festiwal Lampionów w Tajwanie

/
0 Comments
Festiwal lampionów przypada 15 dnia pierwszego miesiąca według kalendarza księżycowego i jest częścią obchodów związanych z uroczystościami z okazji nowego roku. W tym roku lampiony mają kształt bawoła, jako, że według chińskiej astrologii w styczniu rozpoczął się Rok Bawoła. Jednym z najbardziej widowiskowych i znanych na wyspie festiwali lampionów jest festiwal organizowany w Pingsi, gdzie przygotowywane są specjalne lampiony, które wysyłane są do nieba. Do lampionów dołączane są życzenia pomyślności i szczęścia dla najbliższych osób w nowym roku. Jak głosi miejscowa legenda im wyżej wzniesie się lampion tym więcej szczęścia doświadczy osoba, która go wypuściła. Festiwal w Pingsi przyciąga, corocznie ok. 30 tys. zagranicznych jak i lokalnych turystów. 


lampiony Tajwan
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)