Ten piekny zamek w Norymberdze należy do jednych z wyjątkowych. O sporym zabarwieniu historycznym. Góruje ponad miastem i składa się z t...

Norymberga - zamek z historią.

/
0 Comments

Ten piekny zamek w Norymberdze należy do jednych z wyjątkowych. O sporym zabarwieniu historycznym. Góruje ponad miastem i składa się z trzech monumentalnych kompleksowych budowli - zamku cesarskiego (Kaiserburg) zamku burgrabiego (Burggrafenburg) i zamku miejskiego (Stadtburg). Taki zamek 3 w 1 :)  Na szczęście uchowały się również częściowe obwarowania, z kilkoma basztami .

This beautiful castle in Nuremberg is one of the unique with a big dose of history. Towering over the city and consists of three monumental complex of buildings - the imperial castle (Kaiserburg) castle burgrave (Burggrafenburg) and the castle town (Stadtburg). So the castle 3 in 1 :) Fortunately, the part being protected fortifications, with several towers.Norymberga to drugie co do wielkości miasto Bawarii w Niemczech
W XX wieku miasto wpisało się w czarne karty dziejów ludzkości. Za czasów III Rzeszy było ważnym ośrodkiem ruchu nazistowskiego. Pozostałościami z tych czasów są monumentalne budowle hitlerowskiej architektury. 2 stycznia 1945 r. średniowieczne centrum miasta zostało zbombardowane przez Brytyjczyków oraz Amerykanów. W wyniku tych nalotów zniszczono ok. 90% starej zabudowy. Do tego czasu Norymberga była jednym z najlepiej zachowanych miast średniowiecza. Po II wojnie światowej odbył się w tym mieście proces zbrodniarzy wojennych – słynny proces norymberski.


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)