„Zawsze lubiłem ławki. Są znakiem wycofania, dystansu, łagodnej marginazlizacji na obrzeżu świata. Są nieocenionym punktem obserwac...

Ławka symbolizuje tak wiele.... barwne dzieła Leonida Afremov.

/
2 Comments


„Zawsze lubiłem ławki. Są znakiem wycofania, dystansu, łagodnej marginazlizacji na obrzeżu świata. Są nieocenionym punktem obserwacyjnym, dogodnym schronieniem, bezpieczną przystanią na poboczu drogi dla tych, którzy potrafią się zatrzymać. Spędziłem wiele godzin na ławkach, kontemplując świat. Istnieją ławki cudowne, niestosowne, wysoce nieprawdopodobne, które stoją w niewiarygodnych miejsach. Człowiek siedzący na ławce nie nalezy już do rzeczywistości, a w każdym razie się od niej odcina. To proste siedzisko czyni zeń poetę i porusza jego horyzonty. Jeśli istnieje jakieś miejsce, które nie podlega tumultowi świata, jest nim właśnie ławka.”
- Laurent Graff (z książki Szczęśliwe dni) 

pocztówka z ławką
****
 A Wy co uważacie o ławce ? Niby nic, a jednak dla mnie symbolizuje tak wiele, może dlatego mam do nich taki sentyment. A co symbolizuje? Spokój, zadumę, wyciszenie, odpoczynek ... mogłabym tak bez końca przechodząc z skrajności w skrajność. Symbolizuje zarówno pozytywne jak i negatywne uczucia , tak pozorna rzecz wyraża tak wiele.


Tymczasem ta powyższa pocztówka to imitacja wielkich i barwnych dzieł Leonida Afremov. 
Co ciekawe, autor w swojej twórczości nie używa pędzla, a noży malarskich. Kolorowe pejzaże miast, krajobrazy natury i ciekawe postacie ludzkie to szerokie możliwości wyboru spośród licznych, wybitnych majstersztyków nieszablonowego twórcy.

malarstwo Leonida AfremovaYou may also like

2 komentarze:

  1. Kartki są rewelacyjne. Zbieram kartki z ławkami, sczególnie w towarzystwie latarni parkowej :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja zbieram wszystkie z ławkami, uważam, ze mają bardzo specyficzny klimat.

      Usuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)