Zachodnia część Normandii kojarzyć się zawsze będzie z II wojną światową i lądowaniem wojsk alianckich na europejskim kontynencie. Plaże ...

Port Winston

/
2 Comments
Zachodnia część Normandii kojarzyć się zawsze będzie z II wojną światową i lądowaniem wojsk alianckich na europejskim kontynencie. Plaże Utah, Ohama, Gold, Juno, Sword to jedne z najbardziej znanych i najczęściej wymienianych miejsc kojarzonych ze zwycięstwami aliantów nad nazistami. Ale było to równocześnie miejsce najkrwawszych walk na froncie zachodnim. Szczególnie po stronie amerykańskiej liczba ofiar była niezmiernie duża.
Pamiątkami po inwazji są sztuczny Port Winston w pobliżu miasteczka Arromanches oraz potężna, niemiecka bateria na Pointe du Hoc. O samym D-Day oraz jego konsekwencjach mówi kilka miejscowych muzeów. [http://priv.witanski.eu]

Port WinstonYou may also like

2 komentarze:

  1. Troszkę kartka mnie zmyliła. Bo zawsze pamiętałem, że Normandia jest we Francji, a tutaj flagi brytyjskie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ciekawa czy zwykli plażowicze, którzy udają się tam, zdają sobie sprawę co te kilkadziesiąt lat temu wydarzyło się w tamtym miejscu.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)