Tym razem bedzie o piwie, nie- zwyczajnym, bo klasztornym ;) Warzone od 1932 roku przez opactwo trapistów w klasztorze Notre-Dame d...

Orval - Belgijskie Piwo

/
3 Comments
Tym razem bedzie o piwie, nie- zwyczajnym, bo klasztornym ;)
Warzone od 1932 roku przez opactwo trapistów w klasztorze Notre-Dame d'Orval w Belgii w prowincji Luksemburg. 
Orval oraz Petit Orval to jedyne piwa warzone w tym klasztornym browarze. Ze względu na wyrafinowany proces warzenia oraz specyficzny profil aromatyczno-smakowy, piwo Orval wymyka się klasycznym podziałom gatunkowym piw. Najczęściej klasyfikowane jest jako Belgian Specialty Ale. Orval zacierany jest infuzyjnie ze słodów jęczmiennych i pszenicznych, z niewielkim dodatkiem słodów karmelowych nadających piwu jasnomiedzianej barwy.

Piwo z Belgii

Browar warzy rocznie 65 tys. hl piwa. Jedynym miejscem na świecie, gdzie można dostać Orvala z beczki jest przyklasztorna gospoda. Jak wszystkie piwa trapistów, podawane są w specjalnych pokalach w kształcie tulipana. Można też pić piwo w wielkich, 3-litrowych pokalach Montgaillard (o pojemności 9 butelek), nazwanych od opata-reformatora klasztoru, Bernarda de MontgaillardYou may also like

3 komentarze:

 1. belgijskie piwa są ponoć jednymi z najlepszych w Europie, więc myślę, że i to nie odbiegałoby poziomem od reszty z tego kraju. a i posmakowałoby mi pewnie, bo uwielbiam piwa z posmakiem karmelowym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o muszę to mężowi pokazać - amatorowi dziwnych piw :D
  Ściskam niedzielnie,
  Lona

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe gdzie w Polsce można je kupić... Wiesz może?

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)