Antalya jest nowoczesnym miastem, przystosowanym do wizyt turystów z całego świata. Posiada dobrze rozwinięta bazę hotelową. Oprócz zaby...

Nowoczesnie Miasto Antalya

/
4 Comments
Antalya jest nowoczesnym miastem, przystosowanym do wizyt turystów z całego świata. Posiada dobrze rozwinięta bazę hotelową. Oprócz zabytkowych budowli, możemy też zobaczyć malownicze parki, cudowne białe plaże, urokliwe uliczki z drobnymi sklepikami i małymi drewnianymi domkami, a także skosztować wysokiej jakości wyrobów tutejszej kuchni. Niepowtarzalny klimat panujący w mieście decyduje o tym, że Antalya jest jednym z popularniejszych kurortów wypoczynkowych w Turcji.
Kiedy tak patrzę na ta pocztówkę w ten jesienny chłodny dzień, zastanawiam się co ja robię tutaj, a nie tam,
gdzie średnie temperatury wynoszą około 15 stopni Celsjusza w zimę i ponad 30 stopni latem. Nie będę zatem dyskutować jaką temperaturę mamy tutaj.
Poza tym patrząc na widoki, jakie się tam znajdują, myślę, że nie tylko z chęcią po wylegiwałabym się na jednej z plaż, ale z całą pewnością ruszyłabym w trasę wycieczkową po tym pięknym ale i historycznym mieście. 

mapa turcji antalya

Niedaleko od Antalyi znajdują się ruiny miasta Termessos, których położenie, na niedostępnym górskim tarasie, jest niewątpliwą ciekawostką dla oka. Największy jego rozkwit przypadał na okres panowania Rzymian, lecz z powodu konserwatyzmu mieszkańców, którzy to w IV wieku nie zgodzili się na przyjęcie szeroko już wtedy rozpowszechnianego chrześcijanizmu, miasto upadło. Pozostały po nim resztki murów obronnych oraz teatr, rysujący się na tle szczytów zwanych kiedyś Klimaks i Solyma – siedzib zapomnianych już bogów.

turecki znaczekYou may also like

4 komentarze:

 1. Jeju <3 ja to bym chętnie wyjechała. Już mam dość tego zimna, a 15C to bardzo ciepło

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio też miałam notkę o Turcji, piękny kraj z którego pochodzi wielu moich znajomych! Warto się wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Turcji nie byłam, ale wyobrażam sobie jak to wszystko tam wygląda i prosperuje. Podejrzewam , ze podobny klimat do tego Tunezyjskiego.

   Usuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)