One of the most famous places in Kazimierz , with panoramic views of the city, is undoubtedly the Top Three Crosses. Visible ...

Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu { Top Three Crosses }

/
5 Comments


One of the most famous places in Kazimierz, with panoramic views of the city, is undoubtedly the Top Three Crosses. Visible from afar crosses have been placed here in 1708 during a cholera epidemic. To admire the panorama of Kazimierz and the Vistula, and to see a castle in the distance Janowiec, located on the river, you must first climb up onto this by a number of stone steps. Climbing is a great attraction and integral point of his visit to Kazimierz.


Jedno z najbardziej znanych miejsc w Kazimierzu, z którego rozciąga się przepiękny widok na miasto, to bez wątpienia Góra Trzech Krzyży. Widoczne z daleka krzyże zostały tu postawione w 1708 r. w czasie trwania epidemii cholery. Aby podziwiać panoramę Kazimierza i Wisły, a także zobaczyć z oddali zamek w Janowcu, położony na drugim brzegu rzeki, należy najpierw wspiąć się na ową górę po licznych kamiennych schodach. Wspinaczka ta to wspaniała atrakcja i nieodłączny punkt wizyty w Kazimierzu.

http://www.polskaniezwykla.pl 

góra trzech krzyżyYou may also like

5 komentarzy:

 1. kocham to miasto za widoki <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie odwiedziłam jeszcze nigdy tego miasta więc nie wiem jak mi przypadłoby do gustu. Ale jeśli uważasz że jest piękne... to pewnie tak jest!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię to miejsce i odwiedzam je praktycznie każdego roku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też niedawno zamieszczałem kartę ze wzgórzem, ale widok w drugą stronę- na krzyże :)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)