Puerto Vallarta to bardzo malownicza miejscowość w Meksyku, leżąca na zachodnim wybrzeżu kraju nieopodal pasma gór Sierra Madre. Nazw...

Mexico - Puerto Vallarta

/
3 Comments

Puerto Vallarta to bardzo malownicza miejscowość w Meksyku, leżąca na zachodnim wybrzeżu kraju nieopodal pasma gór Sierra Madre. Nazwa miejscowości w której żyje niespełna 200 tysięcy mieszkańców pochodzi od nazwiska prawnika i gubernatora stanu Jalisco, w którym leży - Ignacio Vallarty. Głównymi zaletami miejscowości są liczne kopalnie położone w górach, a z drugiej strony przepiękne krajobrazy otaczające Puerto Vallarta.

Cały kurort jest rozciągnięty wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego. Wybierając się na wakacje do Puerto Vallarta, możemy liczyć przede wszystkim na przepiękne widoki oraz plaże. Do dyspozycji wszystkich, którzy spędzą wakacje w Puerto Vallarta oddano liczne bary i restauracje, przygotowano także wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. 


Zdaniem archeologów miejscowość powstała około 560 roku p.n.e. Od tego czasu udokumentowano wiele wydarzeń historycznych w pobliżu miasta, i tak w 1524 roku odbyła się tutaj wielka bitwa wojsk z Indianami. Miejscowość swoją nazwę uzyskała dopiero w 1918 roku, a na początku dwudziestego wieku większość jej terenów należała do amerykańskiej firmy.
Jednak Puerto Vallarta to nie tylko błogie lenistwo na plaży, spacerując po uliczkach miasta możemy podziwiać wiele zabytkowych budowli. Należą do nich m.in. Kościuł Guadelupe, Wieża Dzwonnicza, dookoła których rozsiane są liczne restauracje w których możemy zasmakować w tradycyjnej kuchni meksykańskiej.

You may also like

3 komentarze:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)