Kalabria jest regionem dopiero odkrywanym dla turystki. Wspaniały klimat, piękne krajobrazy z bujną, śródziemnomorską roślinnością, st...

Kalabria oblana jest krystalicznymi wodami

/
0 Comments

Kalabria jest regionem dopiero odkrywanym dla turystki. Wspaniały klimat, piękne krajobrazy z bujną, śródziemnomorską roślinnością, stromo opadające ku morzu góry, plaże w skalistych zatokach, malownicze miasteczka stwarzają niepowtarzalną atmosferę dla wszystkich szukających wypoczynku z dala od zatłoczonych, hałaśliwych ośrodków turystycznych. 

Kalabria oblana jest krystalicznymi wodami: od zachodu Morza Tyrreńskiego, a od południa i wschodu Morza Jońskiego. Rejon Capo Vaticano - przepięknego przylądka, to urwiste skały i małe plaże w zatoczkach aż do Scilly. Na pólnocy plaże są piaszczyste, kamieniste natomiast od strony Morza Jońskiego, raczej długie piaszczyste z odcinkami plaży żwirowej i kamienistej. Tylko na krótkich odcinkach przylądków zauważyć dają się skaliste urwiska. Można również spotkać plaże ciemne, wulkaniczne- powstałe w wyniku działalności aktywnego wulkanu Stromboli.


Kalabria w porównaniu z resztą Włoch nie może poszczycić się szeroko znanymi zabytkami. Nie oznacza jednak to, że nie ma tu czego oglądać. Najbardziej charakterystyczne są zamki i miasta, położone malowniczo na szczytach gór dość odległych od morza.Oprócz wypoczynku pobyt na Kalabrii stwarza jeszcze jedną niesłychanie interesującą możliwość. Jest nią mianowicie jedno lub dwudniowy wyjazd samochodem na Sycylię- największą wyspę na Morzu Śródziemnym, przyciągającą turystów swą egzotyką i bogactwem zabytków- w tej sytuacji jedyna szansa odwiedzenia słynnej wyspy bez korzystania z kosztownego transportu lotniczego.You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)