Kraj, w którym wynaleziono papier i najdelikatniejszą z tkanin. Kraj, którego dzieje odmierzane są kolejnymi dynastiami, w którym otac...

Hongkong, kraj, w którym wynaleziono papier i najdelikatniejszą z tkanin.

/
3 Comments

Kraj, w którym wynaleziono papier i najdelikatniejszą z tkanin. Kraj, którego dzieje odmierzane są kolejnymi dynastiami, w którym otaczającą ludzi przestrzeń materialną porządkuje się według zasad Feng Shui, a kaligrafia stanowi osobną dziedzinę sztuki. Tu nowoczesna architektura sąsiaduje z krajobrazami znanymi z najpiękniejszych baśni – Chiny od lat są nieprzebranym źródłem tajemnic i zachwytu. 

hong kong


Do najchętniej odwiedzanych przez turystów miast chińskich, należą te największe i najbogatsze w zabytki: stołeczny Pekin, położony w delcie Jangcy – Szanghaj, duży port śródlądowy i najważniejsze miasto czasów dynastii Ming – Nankin, Hangzhou z Muzeum Chińskiej Herbaty, Suzhou z Muzeum jedwabiu i Xi’an ze słynnym Muzeum Terakotowej Armii. Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się także światowe centrum biznesu – Hongkong, gdzie szklane nowoczesne wieżowce ulokowane są według tradycyjnych zasad feng shui. Jednym z najbardziej znanych symboli kraju jest kamienna pamiątka dawnej potęgi chińskich cesarzy – Wielki Mur Chiński, ciągnący się przez góry i doliny na długości ok. 2500 km. Niesamowitym klimat panuje w mieście Makau, które znane jest jako światowa stolica hazardu, a jednocześnie wspaniałe centrum kultury: znajdują się tu portugalskie pałace i fasada największego kościoła katolickiego w Azji – katedry św. Pawła. Aby poczuć się jak w chińskiej baśni, wystarczy odwiedzić średniowieczne miasteczko Lijang ze wspaniałym Parkiem Stawu Czarnego Smoka, pełnym mostków i pawilonów zawieszonych ponad taflą wody. Podobnie krajobrazy regionu Gulin, z jego fantastycznie ukształtowanymi wapiennymi skałami, zielonymi łąkami i meandrami rzeki Li, wprowadzą nas w iście bajkową rzeczywistość.

You may also like

3 komentarze:

  1. Obiecałam sobie, że kiedyś "pomacam" ten mur. I słowa dotrzymam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Na widok tego mostu powiem krótko: Wow!

    OdpowiedzUsuń
  3. Zawsze warto podać źródło, z którego pochodzą poszczególne opisy: http://www.chiny24.pl/

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)