Króluje od kilku tysięcy lat i chyba wszystko wskazuje na to, że będzie rządziła nadal. Niezmiennie modna jak klasyczna mała czarna. C...

Czerwona szminka - oznaka pragnienia.

/
3 Comments

Króluje od kilku tysięcy lat i chyba wszystko wskazuje na to, że będzie rządziła nadal. Niezmiennie modna jak klasyczna mała czarna. Czerwień była pierwszym kolorem, w jaki ubrano usta, ze względu na dostępność naturalnych barwników. Na przestrzeni lat różne przypisywano jej znaczenie (nieraz stawiano znak równości między nią a wyuzdaniem), ale i tak co jakiś czas okazuje się, że trendy trendami, a czerwona szminka to klasyka absolutna.

Dla kogo? Jestem przekonana, że dla każdej kobiety. Wiadomo, że najlepiej prezentuje się na ustach pełnych (jak każda inna), ale i te wąskie nie muszą jej sobie odmawiać. Czerwona szminka potrafi dodać odwagi i animuszu. Nosząc ją na ustach, wychodzimy z cienia, zwracamy na siebie uwagę, informujemy, że stać nas na niejedno, jesteśmy wulkanem kobiecości i niejednemu możemy zawrócić w głowie.
Jaki odcień? Odcieni czerwieni jest wiele, od tych zerkających w stronę różu, po mocno nasiąknięte brązem, ale najbardziej uniwersalna jest czerwień najprostsza i najczystsza. Taka też jest najbezpieczniejsza, bo może ją stosować każda kobieta niezależnie od koloru włosów czy karnacji (tak, nawet Murzynki, dlaczego by nie?).

czerwone szminki

Sprawdzi się w każdym wieku, ale lat, moim zdaniem, nie odejmuje, dlatego najbardziej pasuje do kobiety po 30-tce.
Dwóch rzeczy czerwona szminka nie toleruje. Po pierwsze konturówki. Sama w sobie jest intensywna, więc dodatkowe jej obrysowanie sprawi, że całość będzie się prezentować już tylko wulgarnie. Po drugie żółtych zębów. Przy tym odcieniu pomadki po prostu muszą być białe!

Naczelna zasada? Umiar jeszcze nikomu nie zaszkodził. Co prawda można żonglować konwenansami jak Christina Aquilera, ale do tego trzeba nie lada wprawy. Tym kobietom, które nie czują się zbyt pewnie, polecam zastosować wersję minimalistyczną, czyli przy zastosowaniu czerwonej szminki zrobić delikatny, jasny makijaż oka.
Nigdy jeszcze nie sięgnęłaś po czerwień? Czas najwyższy! Odwagi!

You may also like

3 komentarze:

  1. Interesująca pocztówka :)) Taka... kobieca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie miałam to samo napisać co Karo - bardzo kobieca kartka (:

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)