Wyruszam dziś w podróż do Chorwacji. Jak poniższa mapa ukazuje, mam sporo do zwiedzania, niemniej jednak bardzo mi się to podoba. Na począ...

Palcem po mapie, czyli podróż po Chorwacji.

/
5 Comments
Wyruszam dziś w podróż do Chorwacji. Jak poniższa mapa ukazuje, mam sporo do zwiedzania, niemniej jednak bardzo mi się to podoba. Na początek zwiedzę sobie miasto Pula, bo bardzo przykuło moją uwagę, ze względu na amfiteatr z I w., zbudowany najprawdopodobniej przez rzymskiego cesarza Wespazjana. Amfiteatr mógł pomieścić 23 tysiące osób, a obecnie jest jedną z trzech najlepiej zachowanych budowli tego typu na świecie. Następnie udam się do Zagreb , bo fajnie kojarzy mi się z pewnym skeczem z kabaretu :). A skoro jestem już tak blisko Varazdin to sobie też pozwiedzam. Najważniejsze atrakcje tego barokowego miasta to renesansowa twierdza stari Grad oraz historyczne centrum miasta. W Varazdin odbywa się także co roku jedno z najważniejszych wydarzeń koncertowych Chorwacji, mianowicie wieczory muzyki barokowej, więc skrycie liczę na to,że akurat się załapie :D. Czy ktoś zechcę się do mojej podróży przyłączyć drodzy blogowicze? 

mapa chorwacji

You may also like

5 komentarzy:

 1. Ja bardzo chętnie, szczególnie ten amfiteatr kusi :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda, że kusi? Musi być naprawdę ciekawym zabytkiem. Nawet nie wiedziałam,ze w Chorwacji jest jakikolwiek amfiteatr.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też nie wiedziałam, ale na zdjęciach wygląda imponująco, szczególnie tych nocnych ;D I podziemia nawet mają fiu fiu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna mapka, bo ma miniaturki z wielu miejsc. Super pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 5. A wracając do samej wycieczki to ja od razu ruszam do Dalmacji bo mi się bardziej podoba. I wskakuję do Parku Narodowego Kornati którego nie chciało mi się zwiedzić kiedyś. Oj jak bardzo tego dziś żałuję!

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)