Nie jest łatwo być dziś fotografem.  Wszech panująca konkurencja, rozwój techniki, za czym idzie , coraz lepszy sprzęt, większy nacisk n...

Jak zostać fotografem?

/
6 Comments
Nie jest łatwo być dziś fotografem.  Wszech panująca konkurencja, rozwój techniki, za czym idzie , coraz lepszy sprzęt, większy nacisk nakładany na umiejętność technicznej obróbki zdjęć. Niekiedy nawet sam talent przestaje być priorytetem. W dzisiejszych czasach z najbardziej banalnej fotografii można stworzyć arcydzieło - ale i do tego potrzeba znajomości programów i dużo poświęconego nań czasu. Nie jest łatwo stać w deszczu czy mrozie, czy wspiąć się na najwyższą skałę, a może i stanąć oko w oko z groźnym lwem. Mimo to każda pasja wymaga poświęcenia - poświęcenia , który czasem przysłania zdrowy rozsądek, ale owo poświęcenie procentuje i daje satysfakcje. Konkurencja na rynku jest tak duża,że wiele ludzi rezygnuje pomimo tego,że mają talent... Szanuje współczesnych fotografów. 

fotografiaA tego współczesnego fotografa wspieram, bo zaczyna od początku i długa przed nim jeszcze droga. Życzę mu sukcesu , bo ciężko na niego pracuje -> http://www.portretownia.com/You may also like

6 komentarzy:

 1. coraz wiecej ludzi dziś sięga po fotografię, żyjemy przecież w dobie obrazu, liczy sie obraz, a nie słowo, chcemy widziec i to widzieć piękne rzeczy, ujmujące rzeczy...
  to blogi wpierają kiełkujących fotografów, jednakże większość z nich konczy na cyfrówkach snappy happy, do prawdziwego fotografowania potrzeba i warszatu, i wiedzy komputerowej i znajomosci sprzetu i troche wyczucia i smykałki :)
  taki nasz świat...

  OdpowiedzUsuń
 2. Absolutnie się z Tobą Marto zgadzam.

  OdpowiedzUsuń
 3. hm... pocztówka czyżby z serii "Cracovia"? choć mogę się mylić. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A nie wiem Agnieszko. Nic takie nie zostało zawarte, jedynie fakt iż jest to zdjęcie Jana Walczewskiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też mam swoich ulubionych fotografów w Poznaniu.
  A przyznam, że sam sprzęt to jednak nie wszystko. Widzę to po tym jak z kolegą kupiliśmy sobie dokładnie te same aparaty. Jednakże moje zdjęcia o przepaść nie dorównują zdjęciom kolegi- chociaż ten jest tylko amatorem pstrykającym wyłącznie na własny użytek i do rodzinnego albumu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oczewiście Petitku. Sprzet jest tylko narzedziem w ręku człowieka. Polowa sukcesu zalezy tylko i wyłacznie od niego samego.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)