Południe Tajlandii to najczęściej odwiedzana przez turystów część kraju. Znajdziemy tu wiele wspaniałych wysp, od tych najbardziej zna...

Co warto zobaczyć w Tajlandii?

/
5 Comments
Południe Tajlandii to najczęściej odwiedzana przez turystów część kraju. Znajdziemy tu wiele wspaniałych wysp, od tych najbardziej znanych jak Puket, Ko Samui czy Full-Moon Party na Ko Pangan, po takie, których nazwy większości turystów niewiele mówią: Ko Tarutao czy Ko Jum. Poza wyspami, południowa część Tajlandii wyróżnia się tym, że widać w niej wpływy z jednej strony wielu (często nielegalnych) imigrantów z Myanmaru (Birmy), a z drugiej strony Islamu. Najbardziej wysunięte na południe prowincje: Patani, Jala i Naratiłat, są bliższe kulturalnie muzułmańskiej Malezji, niż Tajlandii. Są to również praktycznie jedyne rejony kraju, gdzie odwiedziny nie są polecane ze względów bezpieczeństwa. W tych trzech prowincjach od lat toczy się krwawy konflikt z separatystami chcącymi odłączenia ich od Tajlandii.

źródło - http://www.etajlandia.pl

tajlandia
You may also like

5 komentarzy:

 1. No a co ja mam napisać? Że fajnie wystaje ta skała z wody? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Własnie - dlatego nic nie napisze ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. wam się, zboczeńcy, wszystko z... katiuszą kojarzy :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ahahahaha....przejrzales nas :D

  OdpowiedzUsuń
 5. A mi mimo wszystko kartka się widzi. Ma w sobie nutę tajemniczości- co może się kryć za tymi skałkami.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)