Tradycyjnie w kulturze algierskiej kobiety postrzegane są jako słabsze od mężczyzn w aspekcie umysłowym, duchowym i cielesnym. Honor rodz...

Algieryjska kobieta, jej rola w tradycyjnej kulturze Algierii.

/
1 Comments
Tradycyjnie w kulturze algierskiej kobiety postrzegane są jako słabsze od mężczyzn w aspekcie umysłowym, duchowym i cielesnym. Honor rodziny zależy w dużym stopniu od prowadzenia się jej członkiń - oczekuje się, żeby kobiety były przyzwoite, skromne i dyskretne. Przed ślubem wymagana jest czystość, a po nim bezwzględna wierność. W przypadku złamania tych zasad, kobietę może spotkać usankcjonowana przez tradycję kara ze strony mężczyzny.

kobieta w algierii

Od czasu odzyskania niepodległości, ruch kobiecy w Algerii odniósł pewne sukcesy i w rezultacie pozycja kobiet jest nieco lepsza niż w sąsiednich krajach, takich jak Tunezja czy Maroko.

źródło inf - odyssei.com


You may also like

1 komentarz:

  1. Witaj, piekna pocztówka, mam nadzieję iż kiedys uda mi się dostać pocztówkę z Algierii.
    Przy okazji zostawiam namiar na stronę mojego bloga, chciałabym dołączyć do grona blogerów pocztówkowych, jakoś nie mogłam napisać komentarza na stronie głównej- baner juz mam :)
    Mój blog to - https://storyland14.wordpress.com

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)