Minneapolis Sculpture Garden to jeden z klejnotów koronnych systemu parku w mieście, łączący dwie z najbardziej cenionych w M...

Jak wygląda projekt łyżki z wisnią w parku w Minneapolis.

/
0 Comments
Minneapolis Sculpture Garden to jeden z klejnotów koronnych systemu parku w mieście, łączący dwie z najbardziej cenionych w Minnesocie zasobów- zielonej przestrzeni parku i życia kulturalnego.

Claes Oldenburg jest najbardziej znany z pomysłowych , ponadgabarytowych interpretacji zwykłych przedmiotów. On i Coosje van Bruggen, jego żona i współpracownik , wspólnie stworzyli szereg rzeźb publicznych na dużą skalę. Łyżka pojawił się jako motyw w wielu rysunkach Oldenburg i planów na przestrzeni lat. W końcu pojawiła się w parku jako projekt na gigantyczna skale - Van Bruggen zdecydowała , że wiśnia bedzie idealnym elementem jako zabawne odniesieniu do formalnej geometrii Ogrodu , który przypominał jej o Wersalu i przesadzonej etykietami  jadalni Ludwika XIV. 

projekt łyżki z wiśnią USA


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)