Płeć piękna niejednokrotnie bywa natchnieniem artystów. Kobieca uroda inspiruje, choć nie zawsze mieści się w ogólnie przyjętych kanonac...

Kobiece piekno.

/
0 Comments
Płeć piękna niejednokrotnie bywa natchnieniem artystów. Kobieca uroda inspiruje, choć nie zawsze mieści się w ogólnie przyjętych kanonach piękna.
Od najdawniejszych czasów piekno kobiece stanowiło natchnienie ukazywane przez malarzy, 
poetów i artystów.
Już w starożytności widziano kobietę jako przejaw piekna, który warto uwiecznić. 
Kobiety przedstawiane jako muzy, boginie w średniowieczu były natchnieniem, ale i westchnieniem mężczyzn, którzy zabiegali o ich względy.
Chyba najcześciej postac kobiety była ukazywana i uwielbiana przez artystów i twórców Starożytnej Grecji. Szczególnie ubóstwiane były jako muzy w Mitologii Greckiej, gdzie wychwalano ich piekno i umiejętności. 

nagie kobiety

Jak mawiał Pascal Laine, nawet najpiękniejsze kobiety pragną, by upewniano je w tym, że są piękne. A jak artysta może upewnić w tym kobietę? Uczynić ją swoją muzą, natchnieniem, poświęcić jej swój utwór, napisać dla niej książkę, namalować ją.


"Kobieto, królowo, szatanie, aniele,
Motylu, głazie, kwiecie,
Duchu z niebios w ludzkim ciele,
Nie ze świata, a na świecie." 

Ignacy Kraszewski 

You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)