Z czym kojarzy Wam się ta pocztówka? Mi tylko z jednym polskim filmem. Oczywiście chodzi mi o "Czterech Pancernych i Psa" i jak...

Czterej Pancerni i Pies

/
5 Comments
Z czym kojarzy Wam się ta pocztówka? Mi tylko z jednym polskim filmem. Oczywiście chodzi mi o "Czterech Pancernych i Psa" i jakże znany z niego czołg Rudy 102 - wyreżyserowane przez Konrada Nałęckiego wg. powieści Janusza Przymanowskiego. Jestem definitywną fanką tego jakże pięknie zobrazowanego serialu, przedstawiającego obraz II Wojny Światowej. Do tego przeplata się wiele ciekawych wątków. Ta pocztówka przypomniała mi o tym filmie, o perypetiach czterech pancernych, ich zmaganiem z losem, miłością i rzeczywistym (tudzież trochę mniej) obrazem wojny, oraz ich wiernym towarzyszem podróży - psem Szarikiem.
Film ów odniósł niebywały sukces na co złożył się przede wszystkim fakt, iż po raz pierwszy tematyka wojenna została potraktowana lżej niż do tej pory, a serial obfitował w zabawne sceny (obok oczywiście scen poważnych). Publiczność pragnęła przedstawiania tematyki wojennej w innych niż skrajnie czarnych, pełnych martyrologii barwach. Natomiast od strony prawdy historycznej była to pozycja dość ryzykowna.You may also like

5 komentarzy:

 1. o rany, aż mi się moje dzieciństwo przypomniało i oczekiwanie na oglądanie niedzielnych Pancernych! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze oczekiwało się Pancernych...i nuciło się po każdym odcinku "Deszcze niespokojne..."

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś to ludzie tłumnie wychodzili na pikniki. A dziś to najlepiej na kanapie przed telewizorem. Unikatowy obrazek życia z PRLu

  OdpowiedzUsuń
 4. Racja Petitku. Choć uwierz mi dla mnie telewizor mógłby nie istnieć ( co innego internet haha) a pikniki lubie - oj lubie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie tez sie dziecinstwo przypomina i niedzielne obiady u babci, kiedy to właśnie ogladalismy 4 pancernych i szarika :)
  dla mnie tez tv moglby nie istniec, moge nie wlaczac go tygodniami natomiast bez neta nie idzie funkcjonowac he he pierwsza rzecz po przyjsciu do domu to cup of tea i komputerek :)

  swietny jest ten "Rudy" ze zdjecia

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)