James Montgomery Flagg urodził się w Nowym Jorku w 1877 roku . Jako dziecko zaczął rysować i sprzedał swój pierwszy rysunek w ...

I want you for U.S.Army - poster postcard

/
0 Comments

James Montgomery Flagg urodził się w Nowym Jorku w 1877 roku. Jako dziecko zaczął rysować i sprzedał swój pierwszy rysunek w wieku 12 lat. Kiedy miał dwadzieścia lat, spędził lata pracy w Londynie, zanim przeniósł się do Francji. Flagg był jednym z czołowych amerykańskich ilustratorów. W czasie pierwszej wojny światowej James zaprojektował 46 plakatów dla rządu. Jego najbardziej znanym dziełem jest Wuj Sam, plakat z napisem "I Want You for US Army". Dostosowana wersja tego plakatu był również używana w czasie II wojny światowej. James Montgomery Flagg zmarł w 1960 roku.

Amerykańskie plakaty z okresu wojny


Plakaty w czasie II wojny światowej zostały zaprojektowane, aby zaszczepić w ludziach pozytywne nastawienie, poczucie patriotyzmu i zaufania. Z praktycznego punktu, były one używane, aby zachęcić Amerykanów do pomocy w działaniach wojennych. Plakaty wzywały każdego - mężczyzny, kobiety i dzieci, aby dokonać osobistego poświęcenia i krajowe regulacje do dalszego krajowego porządku obrad. Dodatkowo plakaty były wykorzystywane do rekrutacji, wydajności i motywacji, a także na finansowanie działań wojennych. Kolorowe projekty graficzne wywoływały silne emocje. Plakaty odgrywały dużą rolę w okresie lęków, frustracji, wiarę w wolność, która zatrzymała się w umysłach ludzi w czasie wojny.


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)