Francesco Baracca  był asem przestrzeni, najskuteczniejszym włoskim pilotem I wojny światowej. Autor 34 zwycięstw powietrznych. W maju 191...

Francessco Baracca

/
3 Comments
Francesco Baracca był asem przestrzeni, najskuteczniejszym włoskim pilotem I wojny światowej. Autor 34 zwycięstw powietrznych. W maju 1915 roku Włochy wypowiedziały wojnę Austro-Węgrom, przystępując do I wojny światowej po stronie Ententy. Francessco rozpoczął karierę pilota myśliwskiego na samolotach Nieuport 11. Mogłabym wspomnieć tu o wszystkich samolotach tego okresu, które udało mu się zmusić do lądowania lub ustrzelić. Ale chciałabym się skupić tu na znanym chyba wszystkim Logo Ferrari jakie odnajdujemy na tej pocztówce. Chyba każda, nawet ta szerokim łukiem omijająca wyścigi osoba kojarzy symbol wierzgającego, czarnego konia z marką Ferrari - produkującą jedne z najszybszych i najpiękniejszych cywilnych aut sportowych. Scuderia Ferrari to czternastokrotny zdobywca tytułu mistrzowskiego wśród konstruktorów, poza tym jeździ dla nich najlepszy kierowca ostatnich lat - zdobywca najwyższej w historii ilości tytułów mistrzowskich - siedem, Michael Schumacher.  

baracca francessco


Doszukujecie się teraz powiązania skąd owe logo odnalazło się na Ferrari i co ma wspólnego z Francessco? Poniżej tkwi cała odpowiedź...

"Słynne logo Ferrari pochodzi z samolotu pilotowanego przez Francesco Baracca'e. Po jednym z wyścigów Enzo Ferrari, założyciel zespołu, spotkał się z Countessą Paoliną, matką legendarnego włoskiego pilota. Poradziła mu, że koń ten przynosi szczęście jej synowi i żeby on też wymalował sobie takiego konia na swoim pojeździe. Enzo posłuchał rady. Od siebie dodał żółte tło, które symbolizowało jego rodzinną miejscowość - Modenę." 

Na zakończenie pożegna Was uroczy Pinokio...
You may also like

3 komentarze:

  1. Jak oni kiedyś mogli czymś takim latać!

    OdpowiedzUsuń
  2. Super kartka, ładny kawał historii i do tego black&white ;D A co do samolotu to zgodzę się tu z Petitkiem, raczej nikt by mnie nie namówił na lot czymś takim ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawa ta historia o logo. :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)