Carl Timoleon von Neff urodził się w dworku w Püssi w dzisiejszej wschodniej Estonii, Która była wtedy częścią imperium rosyjskiego jak...

Timoleon Carl von Neff "Angel with Thurible"

/
1 Comments

Carl Timoleon von Neff urodził się w dworku w Püssi w dzisiejszej wschodniej Estonii, Która była wtedy częścią imperium rosyjskiego jako Gubernatora Estonii , w 1804 roku . Studiował sztukę  pod kierunkiem Karla von Kügelgen, którą następnie kontynuował w Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie.Po ukończeniu studiów , wyjechał i dzielił swój czas między jego rodzinną Estonią, Włochami i Sankt Petersburgiem. W Petersburgu otrzymał propozycję  namalowania córki cesarza Mikołaja I. 

Portret był najwyraźniej dobrze przyjęty jako , że od tego czasu zrobił karierę jako artysta pracujący na wyższych szczeblach społeczeństwa. Otrzymał prestiżowe zlecenia zarówno w Petersburgu jak i za granicą . W uznaniu dla jego pracę , szczególnie w stosunku artystycznego zdobienia kilku kościołów , został hojnie nagrodzony różnymi formami oficjalnego uznania. W 1846 roku został honorowym członkiem Akademii Florencji i po zakończeniu dekoracji części ikonostasu katedry św Izaaka w Petersburg, został przyjęty jako członek rosyjskiej Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych. 
anioł na obrazieYou may also like

1 komentarz:

  1. Ach, też chciałabym podróżować między Włochami a Rosją... Również mam słabość do języka rosyjskiego, tak jak Ty, zresztą niedawno zaczęłam się go uczyć, a moją nauczycielką jest mama, która studiowała filologię rosyjską. Język ten wydaje mi się niezwykle dźwięczny! Ale akcent jest trudny i niespotykany.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)