Papier może znaleźć wiele zastosowań w codziennym życiu, nie tylko w formie serwetek, notesów, zeszytów czy książek ale również jako dekor...

Jak zrobic dekoracyjna lampe z papieru ? Projekty dwóch lamp. DIY

/
3 Comments
Papier może znaleźć wiele zastosowań w codziennym życiu, nie tylko w formie serwetek, notesów, zeszytów czy książek ale również jako dekoracje. W tym przypadku nie mam na myśli ozdobny papierowych pudełek czy toreb na prezenty. Skupię się na elemencie dekoracyjnym dla naszych mieszkań, jak można wykorzystać papier do tego, aby uatrakcyjnić lub nadać nowe życiu jakiemuś przedmiotowi, w tym przypadku - lampy. 
Pomysł znalazłam na blogu Decor8 i byłam (nadal jestem) zachwycona jego efektem końcowym, który prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Mam nadzieje, że i Wasze serca zdobędzie.


Do wykonania takiej lampy, potrzebna będzie na już gotowa , zwykła papierowa lampa, możecie kupić ją np. w Ikei, kosztuje niewielkie pieniądze. Potrzebować będziemy biały papier, klej w sztyfcie, nożyczki oraz farba w spraju w ulubionym kolorze. Należy spryskać farbą dolną część białego arkusza i wysuszyć. Po wysuszeniu, należy nałożyć na siebie warstwy zabarwionego papieru i pociąć w 2 i 2,5 cm paski. Następnie przyklejamy paski indywidualnie na kuli papieru utrzymując trochę miejsca między każdym z nich.


lampa z papieru


Do przygotowania drugiej lampy, należy wyciąć parę trójkątów w dwóch rozmiarach w tkaninie. Złożyć materiał wzdłuż kilka razy, i wyciąć trójkąty w dwóch rozmiarach przez warstwy z pierwszych trójkątów jako szablony. Przechowywać duże i małe trójkąty oddzielone. Następnie sklejamy trójkąty z dołu do góry. Pozostawić ok.. 1 cm od każdego trójkąta i 2 cm odległości między rzędami tak aby, nadal można było zobaczyć lampę między trójkątami. 

You may also like

3 komentarze:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)