Znam jeden sklep w pobliżu, gdzie najczęściej kupuje kopert bąbelkowe, gdzie mają całkiem dobry wybór względem ich atrakcji . Te w...

Jak zrobić bąbelkową kopertę z ozdobnego papieru ? { How to make a padded envelope }

/
2 Comments

koperty bąbelkowe


Znam jeden sklep w pobliżu, gdzie najczęściej kupuje kopert bąbelkowe, gdzie mają całkiem dobry wybór względem ich atrakcji . Te we wzorki i kolory wyglądają bardziej sympatycznie i są przyjemne dla oka, szczególnie wybieram je, gdy chcę wysłać komuś mały prezent. Niestety ceny takich koper, są dość wygórowane. W związku z tym postanowiłam sama taką kopertę zrobić i podzielić się tym pomysłem w Wami.  Duża rolka foli bąbelkowej kosztuje niemalże tyle samo, co jedna taka koperta ! Kolorowy papier do prezentów też nie jest drogi, a starczy na długo i na rożne inne projekty.

Potrzebne materiały : 

* folia bąbelkowa 
* kolorowy papier 
* nożyczki 
* dwustronna taśma klejąca
* ewentualnie coś do pisania , wyznaczania kresek do cięcia.


padded envelope

Początkowo wycinamy prostokąt z ozdobnego papieru w wielkości jaką chcemy uzyskać.

 Następnie składamy papier na równą połowę i odcinamy kawałek z jednej strony papieru, tak aby po złączeniu obu części można bylo zakleić kopertę.


Kolejnym działaniem jest przyklejenie bąbelkowej foli do papieru, w tym celu wycinamy nieco mniejszy prostokąt (ok, 0.5 cm mniejszy od papieru )  i na odwrotnej stroni foli przyklejamy dwustronną taśmę po czym przyklejamy do papieru.
Na bokach papieru ponownie przyklejamy taśmę dwustronną i zaklejamy obie strony, tak aby powstała koperta i gotowe:)You may also like

2 komentarze:

  1. Świetny pomysł. Ba szczerze mówiąc to ja nie spotkałam w sprzedaży ozdobnych kopert bąbelkowych. Tylko białe lub szare. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)