Narodowe Muzeum Sztuki Republiki Białorusi to największy zbiór białoruskiej i zagranicznej sztuki w kraju - znajduje się w centr...

Narodowe Muzeum Sztuki Republiki Białorusi (obraz "Soldier with boy" 1866)

/
0 Comments

Narodowe Muzeum Sztuki Republiki Białorusi to największy zbiór białoruskiej i zagranicznej sztuki w kraju - znajduje się w centrum Mińska. Ponad dwadzieścia siedem tysięcy dzieł sztuki dwadzieścia różnorodnych kolekcji, które obejmują dwa główne reprezentacyjne:   narodowej sztuki i innych zabytków sztuki krajów i narodów świata.

Oficjalnie historia powstania Muzeum zaczyna się w styczniu, 24 w 1939 r., kiedy na mocy uchwały Rady Komisarzy Ludowych BSRR Galeria Sztukizostało utworzone w Mińsku.

 
"Soldier with boy" 1866

Dzieła sztuki, pochodzące z wydziałów sztuk pięknych historycznych muzeów w Mińsku, Witebsku, Mohylewie i Homlu, stały się podstawą Galerii malarskiej kolekcji. Zakres prac artystycznych z własnych środków i zapasów zostały przedstawione przez państwa np. Galeria Trzeciakowska, Muzeum Rosyjskie, jak również w Muzeum Sztuk Pięknych nazwane Aleksandra Puszkina i Państwowe Muzeum Ermitażu. Dzieła sztuki znanych rosyjskich malarzy i artystów z sowieckiej epoki zostały również włączone do kolekcji nowej galerii.


 
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)